Brązowy śluz w dniu stosowania pierwszej tabletki antykoncepcyjnej placebo

Co może oznaczać lekko brązowy śluz z pochwy w średnich ilościach przy 1 dniu tabletki placebo? Jest to już moje 3-4 opakowanie tabletek i do tej pory wszytko było w porządku, dzisiaj zobaczyłam ciemną kreske na wkładce( noszę ponieważ miałam zapalenie pęcherza) i na papierze również zaobserwowałam lekko brązową wydzielne. Czy to może oznaczać ciąże?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku prawidłowego stosowania tabletek ryzyko ciąży jest znikome. Opisane objawy mogą być spowodowane wahaniem poziomu hormonów. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.