Brudne upławy i bardzo nieregularny okres

Mam 19 lat i jestem dziewica. Od paru miesięcy mam bardzo nie regularny okres, spóźnia się nawet cały miesiąc. Co jakiś czas miewałam lekkie brudne upławy z pochwy. Ostatnio nie miałam miesiączki tylko brudne upławy i po 3 dniach upławów czułam klucie w pochwie i krwawiące skrzepy, następnego dnia były znów same brudne upławy. Ok 2 lata temu uprawiałam seks analny z prezerwatywa. Obecnie są to jedynie delikatne pieszczoty. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji doustnej. Od jakiegoś czasu jestem blada choć nie wiem czy to może być z tym powiązane. Mam zamiar udać się do ginekologa lecz najpierw chciałam się dowiedzieć małej porady od państwa. Czekam na odpowiedź:)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nieregularne miesiączki z różnym charakterem krwawienia charakterystczne są dla zaburzeń hormonalnych.
Pozdrawiam