BTA dodatni w morfologii

Witam serdecznie, ostatnio chciałam oddać krew i pojawił się komunikat BTA dodatni czy może mi ktoś wyjaśnić co to znaczy? oczywiście zostałam zdyskwalifikowana, oddawałam 2 miesiące wcześniej krew.

Lek. Tomasz Budlewski

Dodatni bezpośredni test antyglobulinowy jest wskaźnikiem immunologicznej przyczyny przyspieszonego niszczenia krwinek czerwonych przy udziale przeciwciał.
Proszę zgłosić się do lekarza.