Dodatnie przeciwciała IgM w badaniu na toksoplazmozę

Właśnie odebrałam wyniki badan na toksoplazmozę i nie potrafię ich zinterpretować, dlatego proszę o pomoc. IgG <5 IU/ml, IgM wynik dodatni. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam, w przedstawionym wyniku mamy dodatnie przeciwciała IgM, są to przeciwciała mówiące o świeżym zachorowaniu. Tak więc doszło prawdopodobnie u Pani do zakażenia toksoplazmozą, podwyższone miamo przeciwciał mówi o odpowiedzi układu immunologicznego na zakżenie. Choroba ta jest niebezpieczna w ciąży, poza ciążą raczej nie stwarza problemów. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza rodzinnego.