Badanie w kierunku toksoplazmozy

Mam 31 lat. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Jest to pierwsza moja ciąża. Na jajniku lewym mam coś w rodzaju guza, potworniaka, wielkość 3,5 cm. Wyszło w USG. Jestem zmartwiona swoimi wynikami, które odebrałam dzisiaj. Przeciwciała p/toxoplasma gondi IgM 0,151 COI, norma ujemny <0,8, p-ciała p/toxoplasma gondi IgG 1341 IU/ml, norma ujemny <1.0, Ca 125 50,2 U/ml, norma <35,0. Martwią mnie te wyniki. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przeciwciała IgG świadczą o tym, że miała Pani kontakt w przeszłości z patogenem, nic nie mówią o świeżym zakażeniu, które jest niebezpieczne u kobiet w ciąży. O świeżym zakażeniu informuje nas poziom przeciwciał IgM, który u Pani jest ujemny, czyli nie mamy raczej do czynienia ze świeżym zakażeniem. Proszę pokazać ten wynik prowadzącemu ciąże lekarzowi, zaleci on ewentualnie kontrolne badania.

Poziom Ca (125) może być podwyższony w ciąży, ale też w guzach typu potworniaki. Wymaga to niezwłocznego wyjaśnienia, z jakim rodzajem guza mamy u Pani do czynienia. Proszę więc skontaktować się koniecznie z ginekologiem.

Pozdrawiam.