Co oznacza wysoki wynik IgG 1341 w ciąży?

Mam 31 lat. Jestem w 8 tygodniu ciąży. To moja pierwsza ciąża. Zrobiłam badania w kierunku toksoplasmozy.  Wynik na p-ciała p/Toxoplasma gondi: IgM 0,151, ujemny <0.8. Wynik na p-ciała p/Toxoplasma gondi IgG 1341, ujemny <1,0. Bardzo się martwię. Proszę o poradę. Monika

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przeciwciała klasy IgG informują nas o tym, że mieliśmy kontakt z patogenem. Przeciwciała klasy IgM narastają w świeżym zakażeniu. Tak więc, u Pani wysokie miano IgG świadczy o przebytej toksoplazmozie w przeszłości, natomiast ujemne IgM raczej wyklucza możliwość obecnego zakażenia, które jest niebezpieczne w ciąży. Proszę skontaktować się z prowadzącym ginekologiem, który dla pewności zleci prawdopodobnie powtórne oznaczenie przeciwciał.

Pozdrawiam.