Interpretacja badań HCV i toksoplazmozy w ciąży

witam ponownie proszę o zinterpretowanie wyników badań(jestem w ciąży ) HCV-p/c HCV(WZW typu C) wynik 0,11 zakres referencyjny: nieobecne 1,0 Toxoplazma gondi -p/c IgG(x41) 68,4 Ul/ml nieobecne:< 6,4 wątpliwe 6,4-9,9 obecne :>10 Toxoplazma gondi -IgM (x45) 0-34 nieobecne
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki wskazują że jest Pani HCV (-) - nie miała Pani styczności z wirusem, nie była zakażona.
Toksoplazmoza - są dwie opcje - albo w przeszłości przebyła Pani zakażenie (sytuacja bardzo korzystna, gdyż wytworzone przeciwciała w organizmie podczas zakażenia w przeszłości tworzą naturalną ochronę dla Pani i dziecka w przypadku powtórnego kontaktu z pierwotniakiem Toxoplasma gondi) lub też zakażenie jest bardzo świeże i nie zostały wytworzone jeszcze przeciwciała w klasie IgM.
W związku z tym należy powtórzyć badanie poziomu przeciwciał w klasach IgG i IgM za około 2-3 tygodnie, aby sprawdzić czy nie doszło do wzrostu przeciwciał w klasie IgM.
Polecam przeczytanie kilku informacji dotyczącej przeciwciał i ich miana w przypadku zakażenia toksoplazmozą , które znajdują się pod poniższym linkiem:
http://portal.abczdrowie. pl/toksoplazmoza-igg-igm