Badania na awidność i toksoplazmozę w 16. tygodniu ciąży

w 16 tygodniu ciąży zrobiono mi badania na awidność Toxoplazma gondi - awidność p/c IgG (X49)62 % <20 niska awidność20 - 30 pośrednia awidność >= 30 wysoka awidność Metoda ELFA, aparatVIDAS, odczynnik bioMerieux Toxoplazma gondi - p/c IgG (X41) 356,80 IU/ml <6,4-nieobecne 6,4 - 9,9 - wątpliwe >10,0 - obecne Metoda CLIA, aparat ADVIA Centaur XP, odczynniki Siemensa Toxoplazma gondi - p/c IgM (X45)nieobecne 0,3 Index <0,9 - nieobecne 0,9-0,99 - wątpliwe>1 - obecne Co oznaczają powyższe wyniki ?

Witam serdecznie!
Z uwagi na fakt, że p/ciała IgM są nieobecne, IgG dodatnie o wysokiej awidności, badania świadczą o przebytej przed ciążą toksoplazmozie. Nie istnieje ryzyko transmisji zakażenia na płód.
Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

wysoka awidność przemawia przeciwko świeżemu zakazeniu. proszę zgłosći się z wynikami do lekarza je zlecającego.