Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku badania - toksoplazmoza

Witam! Jestem w 9 tygodniu ciąży. Tydzień temu robiłam badanie na toksoplazmozę i proszę o interpretację wyniku: IgG 0,01 IU/ml; podane normy obok: wynik ujemny <2,0, wynik wątpliwy 2,0-3,0, wymik dodatni >3,00; IgM 0,120, index normy: wynik ujemny <0,499, wynik wątpliwy 0,500-0,599, wynik dodatni>0,600. Czyli oba wyniki są ujemne? Bardzo proszę o fachową interpretację, bo bardzo się boję. Z góry dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Wyniki są ujemne, zarówno IgG, co świadczy o tym, że nie doszło u Pani do zakażenia w przeszłości, jak i IgM, co informuje nas o tym, że nie mamy do czynienia ze świeżym (obecnym) zakażeniem. To oczywiście bardzo dobre wyniki, gdyż toksoplazmoza w ciąży może być niebezpieczna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy