Interpretacja oznaczeń w badaniu na toksoplazmozę.

Dzień dobry. Proszę o odczyt wyników. Jestem w drugim miesiącu ciąży. Moje wyniki to: IgG - 121,20 IU/ml, IgM - ujemny.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wyniki oznaczeń poziomu przeciwciał przeciwko toksoplazmozie przedstawione przez Panią wskazują prawdopodobnie na przebyte zakażenie. Świadczy o tym dodatni (podwyższony) wynik przeciwciał w klasie IgG, przy ujemnym wyniku tzw. "świeżych" przeciwciał w klasie IgM. Nie ma więc powodu do niepokoju, gdyż u kobiet z prawidłową odpornością toksoplazmoza jest niebezpieczna dla płodu tylko w ostrej fazie choroby.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.