Carcinoma ductale invasium mammae metastases

Wynik histopatologii: carcinoma ductale invasium mammae metastases carcinomatis in lymphonodulis 4/10 pT2 N2; inwazyjny rak przewodowy średnicy 2,2, dochodzący w sąsiedztwo skóry brodawki bez jej naciekania, stopień złośliwości G2; zróżnicowanie -2 atypia, 3 mitozy; widać niewielki komponent przedinwazyjny CDIS, HIGH-GRADE typu sitowatego i litego, również z martwicą; w raku inwazyjnym mikrozwapnienia i cechy angioinwazji w 4 węzłach chłonnych pachy; przerzuty raka średnicy do 1,6 cm z naciekiem tkanek okołowęzłowych.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rozpoznanie histopatologiczne oznacza inwazyjnego przewodowego raka piersi o średnim stopniu złośliwości, z przerzutami do węzłów chłonnych w pasze. Z pewnością konieczne będzie dalsze leczenie - chemioterapia, być może także radioterapia ze względu na naciek nowotworowy tkanek dokoła węzłów chłonnych.

O możliwości włączenia leczenia hormonalnego zadecyduje wynik receptorów hormonalnych.

Ze względu na Pani młody wiek radziłabym także konsultację w Poradni Genetycznej pod kątem ewentualnego genetycznego podłoża zachorowania u Pani.

Pozdrawiam serdecznie