Carcinoma papillare glandulae tyyreoideae

Jestem 12 dni po usunięciu prawego plata tarczycy z cieśnią z powodu guzka w tym placie.Wnik histopatologczny : carcinoma papillare glandulae tyyreoideae, średnica guza 15 x 12 mm.Marginez tkanki bez nacieku nowotworowego w najwęższym miejscu 1 mm. Fragment lewego pata : drobny fragment miąższu tarczycy bez zmian nowotworowych. Co to dla mnie oznacza? Bardzo się boje.
Lek. Magdalena Pikul

Witam.
Rozpoznani to rak brodawkowaty tarczycy. Czeka Panią najprawdopodobniej operacja usunięcia drugiego płata tarczycy. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do Lekarza Prowadzącego.