Carcinoma serosum partim clarocellulare ovarii Salpings

Jestem po operacji rak jajnika"jasnokomórkowy"w lipcu minęlo rok .Wziełam 18 chemioterapii zkończyłam w grudniu. Markery jak narazie mam w normoie.WynikCarcinoma serosum partim clarocellulare ovarii Salpings (pT1a) Grade2 mam pytanie czy powinnam brać lek olaparib który opóźnia? wznowę.Jak go dostać jako refundowany przez NFZ.Gdzie się udać.

Pytania tego typu może Pani zadać wyłącznie leczącemu Panią chemioterapeucie. Lek zawierający olaparyb czyli Lynparza jest lekiem wydawanym na receptę do zastrzeżonego stosowania. Nie kupi go Pani sama w aptece. Są konkretne wskazania do jego stosowania i lekarz z pewnością z Panią o tym porozmawia.