Torbiel jajnika a badanie hormonów
Na przełomie maja/czerwca mialam wykryta torbiel jajnika. W lipcu robiłam usg, badnie wykazalo brak torbiela. Pod koniec wrzesnia moja miesiaczka nie była zbyt obfita,obawiam sie, ze to moze spowodowane byc kolejnym torbielem. U ginekologa bede dopiero w grudniu. Czy powinnan udac sie wczesniej? Ponadto staramy sie o dziecko od ok 8 miesiecy, narazie bez efektu. Zamierzam wykonac badanie hormonow, rowniez partner chce sie zbadac. Bardzo chcialabym miec dziecko.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Większość torbieli jajnika nie powoduje niepłodności. Nie wiem jaki rodzaj torbieli wykryto u Pani. Co do niepowodzenia w zajściu w ciążę diagnostykę przyczyn niepłodności rozpoczyna się po 2 latach od bezskutecznego starania się o potomstwo przy braku stosowania metod antykoncepcyjnych, także zalecałbym cierpliwość i spokojne czekanie do grudnia.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski