Trójkomorowa torbiel jajnika

mam 33 lata, miesiączkuję regularnie, w jajniku stwierdzono w usg obecność trojkomorowej torbieli ( 2 płynowe i 1 krwotoczna)- cały jajnik z torbielą ma 67 mm. Drugi jajnik zdrowy, endometrium prawidłowe. Czy mogę starać się o dziecko. Chciałabym jak najszybciej zajść w ciążę. Czy obecność torbieli może zaszkodzić dziecku?

Aleksander Ropielewski

Może Pani starać sie o dziecko, a dopiero w przypadku niepowodzeń ciążowych należy rozważyć możliwość usunięcia torbieli.