Czy torbiel jajnika może powodować wynik pozytywny testu ciążowego?

Witam, w kwietniu zdiagnozowano u mnie trobiel krwotoczną na jajniku. ma ok 4,8 cm, nie otrzymałam żadnych leków poza nospą i p- bólowymi. obecnie spóźnia mi się okres, ostatni miałam 7 kwietnia. Test ciążowy wyszedł pozytywnie. czy moze być to spowodowane obecnoscia torbieli?czy powinnam otrzymać jakieś leki, aby torbiel szybciej sie wchoneła?mam zdiagnozowane pcos i usunięty drugi jajnik właśnie z powodu torbieli. co powinnam zrobic?

Obecność torbiela nie wpływa na wynik testu ciążowego.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)