Jak interpretować wynik badania USG u osoby z torbielą jajnika?

Witam, Staram się o dziecko. Normalnie mam cykle ok 31 dniowe. 04.01 miałam okres potem w 36 dniu cyklu poszłam do ginekologa przez spóźniający się okres i na USG wyszło że mam torbiel prosta prawego jajnika ok 3cm, dostałam Duphaston na 10dni i 20.02 dostałam okres. 03.03 (12dc) poszłam na USG po torbieli nie było śladu a w lewym jajniku pęcherzyk 19cm. 08.03 (18dc) ponowne USG i pęcherzyk 28cm. 09.03 (19dc) kolejne USG jednak u innego ginekologa i rozpoznanie torbiel krwotoczna 35cm. Teraz mam pytanie czy to jest raczej torbiel krwotoczna pęcherzyka czy ciałka żółtego? W ciągu 1 doby urosło aż o 0,7cm. Czy możliwe że owulacja zaszła? Z góry dziękuje za odpowiedź Paulina

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę konieczna wizyta u lekarza ginekologa i kierowanie się jego zaleceniami