W jaki sposób torbiel krwotoczna ciałka żółtego zagraża jajnikowi i zdrowiu?

Dzień dobry! Ginekolog stwierdził u mnie torbiel krwotoczną ciałka żółtego (lewy jajnik). Jestem tydzień przed miesiączką i chciałabym dowiedzieć się, w jakim stopniu torbiel zagraża mojemu jajnikowi i zdrowiu. Czy jest tak, że chodzę z bombą w brzuchu i w każdej chwili może ona pęknąć, czy jej perforacja jest w stanie zniszczyć jajnik? Czy muszę leżeć i się oszczędzać? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Moniquella.

Renata GrzechociĹska

Torbiele krwotoczne wpływają destrukcyjnie na jajnik, w dodatku stanowią zagrożenie w postaci możliwości zapalenia otrzewnej po pęknięciu takiej torbieli. Dlatego sugeruję udać się do swojego ginekologa, który pokieruje dalszym leczeniem.