Torbiel jajnika i leczenie hormonalne

Witam, Mam torbiel lewego jajnika aktualnie jestem leczona hormonami. Torbiel ma kolo 8 cm. Mam pytanie czy w trakcie usuwania torbieli jajnika usuwa się również cały jajnik czy tylko torbiel ? Od kilkunastu dni uczestniczy mi ból stały w okolicy pachwiny ale po prawej stronie. Najbardziej odczuwalny w nocy gdzie nie mogę podkurczyć nogi i nie mogę spać na brzuchu czy torbiel powstał również na prawym jajniku ? Wizytę u lekarza mam w lutym.

Witam,
podczas usuwania torbieli jajnika należy usunąć całą torbiel z torebką zostawiając przy tym jak najwięcej tkanki jajnika.
Abe określić czy torbiel pojawiła się na drugim jajniku niezbędne jest USG

pozrdawiam