Torbiel na jajniku i zmiany endometrialne a leczenie hormonalne

Witam. Mam pytanie ginekolog zdiagnozował u mnie torbiel na jajniku 4 cm a na drugim zmiany endometrialne. Czy można to leczyć hormonalnie czy tylko zabieg. Za 3 tygodnie mam iść do kontroli bo narazie nie otrzymałam żadnego wyjaśnienia tej sytuacji. I co to znaczą te zmiany endometrialne.

To tak najkrócej jak można