Torbiel endometrialna u 29-latki

Witam. Dzis na wizycie u Pani ginekolog wykryto u mnie torbiel endometrialna na obu jajnikach. Jedna jest wielkości ok 4cm druga mniejsza. Mam 29lat. Proszę o pomoc czy to poważna zmiana, dodam ze nie mam żadnych objawow.

Aleksander Ropielewski

Nie są to zmiany groźne, jednak mogą wpływać na płodność oraz dawać dolegliwości bólowe. Rozmiary Pani torbieli nie są duże i na chwilę obecną sugerowałbym obserwację.