Torbiele endometrialne na jajnikach

Witam, na kontrolnej wizycie u Pani ginekolog wykryto u mnie torbiele endometrialne na obu jajnikach o wielkości ok 4cm każda. Poszłam do ginekologa specjalizujacego sie w endometriozie i okazało sie ze mam kilka torbieli o łącznej wielkości 13cm!! za macicą, Czy jest możliwa aż taka różnica w badaniu usg? Mam 29lat i bardzo chciałabym być mamą, czy jest taka szansa przy tak dużym schorzeniu? Drugi lekarz zalecił operację chirurgiczną.

Jeśli rzeczywiście są to tak duże torbiele trzeba na pewno rozważyć leczenie operacyjne, gdyż farmakoterapia przy tak dużych zmianach nie przyniesie efektu leczniczego. Zajście w ciążę przy tak nasilonej endometriozie może być znacznie utrudnione jak też i samo utrzymanie ciąży. Bezpośrednio w tej sprawie musi wypowiedzieć się ginekolog prowadzący.