Podejrzenie torbieli endometrialnej
Witam, mam 37 lat podczas badania usg wykryto u mnie torbiel jajnika. P. dr podejrzewa, że jest to torbiel endometrialna lub krwotoczna. Objawy, które miałam to ból lewego jajnika, ostatnia bardzo bolesna miesiączka, prawie do omdlenia (miesiączkuję regularnie, nie mam krwawień międzymiesiączkowych). Bardzo proszę o przytoczenie najczęstszych objawów obu torbieli, metod ich leczenia i wskazówkę, o obecności której torbieli świadczy podwyższony wynik markera CA-125? Dziękuję i pozdrawiam.Aneta

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Ca-125 może być podwyższony w przypadku obydwu tych torbieli. Objawy są także takie same, tj. takie jakie Pani u siebie zaobserwowała. Ponadto zarówno torbiele endometrialne jak i krwotoczne mogą wymagać leczenia farmakologicznego lub usunięcia operacyjnego. Postępowanie zależne jest od stopnia zaawansowania choroby, wielkości torbieli, stanu ogólnego chorej oraz planów prokreacyjnych.