Torbiel pajęczynówki w okolicy potylicznej
Co oznacza wynik TK głowy: w okolicy potylicznej lewej przestrzeń płynowa o wym. 31 x 35 mm odpowiadająca torbieli pajęczynówki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam! Torbiel pajęczynówki nie jest groźną zmianą, natomiast może powodować różne dolegliwości, między innymi bóle głowy lub napady padaczkowe. Tak więc w przypadkach, kiedy jest ona przyczyną dolegliwości lub też obserwuje się jej powiększanie w kolejnych badaniach (u Pani już w tej chwili torbiel ma spore rozmiary) może ona wymagać leczenia zabiegowego. Decyzja w tej sprawie należy oczywiście do neurochirurga. Pozdrawiam!