Czy można usunąć torbiel pajęczynówki?

Witam .Syn ma torbiel pajeczynowki objawia się ona napadami padaczkowymi.Czy jest możliwość usuniecia bo napady sa rozne i leczenie trwa 4 lata.Pytalam pani doktor o usuniecie to powiedziala ze juz teraz nikt tego nie robi

Witam! Najbardziej kompetentnym fachowcem w tym zakresie jest neurochirurg. Musi ocenić lokalizację, wielkość, dojście i wiele innych. Przedstawi jakie ryzyko niesie ze sobą interwencja. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

Dzień dobry,

torbiele pajęczynówki usuwa się jedynie w określonych przypadkach (muszą zachodzić silne przesłanki, że to torbiel jest przyczyną dolegliwości i usunięcie jej mogłoby pomóc) - wymagana jest analiza wykonana przez neurochirurga i neurologa. Celem kwalifikacji do ewentualnego zabiegu konieczna jest zatem wizyta u neurochirurga. Na taką wizytę należy zabrać ze sobą pełną dokumentację medyczną oraz płyty CD z badaniami obrazowymi. Pozdrawiam serdecznie