Czy torbiel pajęczynówki może powodować gorączkę?

Proszę o interpretację opisu rezonansu magnetycznego bez kontrastu: "W okolicy czołowo-ciemieniowej lewej półkuli mózgu przymózgowo torbiel pajęczynówki wielkości 32x33x13mm, nieco uciskająca tkankę mózgową". Czy taka torbiel jest wrodzona/nabyta? Czy może rosnąć? Czy jedynym wyjściem jest operacja? Co zrobić dalej? I najważniejsze: Czy może ona powodować gorączkę?

Z wynikiem badania MRI proszę zgłosić się do neurochirurga.
W celu ustalenia dalszego postępowanianiezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurochirurg.