Interpretacja wyniku badania MR głowy z podaniem kontrastu

Bardzo proszę o interpretację wyniku MR głowy z kontrastem iv: Korowo-podkorowy obszar wczesnego niedokrwienia w obrębie wyspy i częściowo w płacie ciemieniowym prawej półkuli mózgu. Wzmocnienie kory mózgowej w obszarze niedokrwienia (uszkodzenie bariery krew-mózg). Kilka drobnych ognisk podwyższonego sygnału w obrazach T2 położonych podkorowo i okołokomorowo, obustronnie odpowiada najpewniej zmianom naczyniopochodnym. Nieznacznie podwyższony sygnał w obrazach T1 i T2 w obrębie jądra soczewkowatego prawej półkuli mózgu, bez cech wzmocnienia po podaniu kontrastu - przekrwienie w obszarze wczesnego niedokrwienia? Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony, symetryczny. Umiarkowane zaniki korowe na sklepistości obu półkul mózgu z poszerzeniem przymózgowych przestrzeni płynowych. Torbiel pajęczynówki 11x9 mm przystrzałkowo po lewej, na sklepistości. Okolica przysadki mózgowej oraz okolica nadsiodłowa prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone. Ślad płynu w komórkach prawego wyrostka sutkowatego.

Witam!

Każde badanie obrazowe powinno się interpretować z całością obrazu klinicznego, wobec tego trudno będzie zinterpretować dokładnie przedstawiony sam wynik badania.
W badaniu stwierdzono liczne zmiany naczyniopochodne, o typie niedokrwiennym w związku z tym można podejrzewać różnego stopnia udary. Obecne są także zaniki korowe, które mogą sugerować otępienie o podłożu naczyniowym. Poszerzenie przymózgowych przestrzeni płynowych jest wtórne do zaników korowych. Stwierdzona torbiel pajęczynówki jest niewielka i wydaje się, że nie powinna powodować objawów, ale jest to dość subiektywne, u niektórych pacjentów nawet mniejsze torbiele pajęczynówki powodują objawy. Ślad płynu w komórkach prawego wyrostka sutkowatego może sugerować przebyty proces zapalny. Proponuję skonsultować problem z neurologiem, konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu, badanie neurologiczne oraz ewentualne wdrożenie leczenia. Pozdrawiam serdecznie!