Jak leczy się torbiel pajęczynówki u dziecka?

torbiel pajęczynówki u dziecka Witam, po rezonansie u mojego syna stwierdzono w tylnym dole czaszki torbiel pajęczynówki o wymiarach 57x28x46mm do tego po wizycie u neurologa dyskretne cechy dysmetrii. Syn obecnie leczy się na depresję i leczony jest farmakologicznie ma problemy z nauką oraz cierpi na dość bolesne bóle głowy. czy wskazana będzie operacja? I na ile jest to poważne?

Opisana torbiel pajęczynówki " rezonansie u mojego syna stwierdzono w tylnym dole czaszki torbiel pajęczynówki o wymiarach 57x28x46mm" do interpretacji klinicznej ; Ocena Neurolog, Neuropsycholog Myślę, że neurochirurg zaleci kontrolne badanie za rok by ocenić dynamikę Zwykle torbiele wrodzone...

WAŻNY PACJENT; BADANIE; WYNIKI! WAŻNE : Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne, endokrynologiczne ; inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog Pozdrawiam Zapraszam