Jak leczyć dziecko z torbielą pajęczynówki?

Szanowni Specjaliści, bardzo prosze o pomoc. Otoz mam poltoraroczna corcie z wrodzona torbiela pajeczynowki tylnego kata mostowo-mozdzkowego. Z racji tego, ze torbiel osiagnela rozmiary 4,7x3,8x2,9 , corcia w wieku 4 miesiecy byla zoperowana. Nie usunieto calosci, operacja na otwartej czaszce. Tydzien temu w MR glowy, torbiel ponownie rosnie. W tej chwili ma 4,5x3,5x2,9. Co najwazniejsze corcia nie ma.zadnych objawow, podkreslam - zadnych mimo ucisku na mozdzek oraz rdzen przedluzony. Gdyby nie fakt, ze za wczesnie sie urodzila i nie miala usg z tego tytułu nawet bysmy nie wiwdzieli o torbieli. Bardzo prosze o jakas wslazowke, jakas wypowiedz. Bede barszo wdzieczna.

Niestety jeśli podaje Pani wymiary torbieli w centymetrach to bardzo duża torbiel i może wymagać niestety mimo braku objawów jej istnienia ponownej operacji. Bezpośrednio w tej sprawie musi wypowiedzieć się neurochirurg dziecięcy.