Torbiel na jajniku u 17-letniej córki

Córka lat 17 po laparoskopowym usunięciu torbieli skórzastej z jajnikiem lewym w m-cu kwietniu 2013r. , w listopadzie podczas badan kontrolnych zdiagnozowano torbiel na jajniku prawym -postać torbieli pęcherzykowa wypełniona płynem2,5x4mm, w grudniu radykalna poprawa , torbiel się zmniejszyła do wym. 1X 1,33mm.Podczas kolejnej wizyty 08.styczeń ponownie narosła do wym.2.5x3,5 mm. Cały czas leczona hormonalnie/ madinette / szukam porady uratowania jajnika. Lekarz zlecił dalsze leczenie do 1 m

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli póki co jest szansa leczenia zachowawczego torbieli, to proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i kontynuować leczenie hormonalne.