Laparoskopia torbieli na jajnikach

8 grudnia miałam laparoskopie torbieli na jajnikach. Lewy jajnik zmieniony w torbiel 12 cm, zrośnięty z jelitem grubym, otrzewną oraz prawym jajnikiem (rówież bym zmieniony w torbiel 4 cm). Diagnoza Edomenetrioza IV stopnia. Wczoraj kontrola i lekarz stwierdził, że powstała nowa torbiel na lewym jajniku 5x6 cm i że jest to torbiel krwotoczna, która się wchłonie. 25 listopada zaczęłam brać Visanne i cały czas kontynuuje leczenie. Czy torbiel faktycznie się wchłonie, czy miała prawo powstać?

Tak, takie torbiele mają prawo cały czas powstawać i niestety na 100% nie można tego wykluczyć mimo stosowanego leczenia. Co do wchłonięcia się obecnej torbieli też nie można tego zapewnić w 100%, ale jest tego duże prawdopodobieństwo skoro tak zapewnił ginekolog prowadzący.