Powstanie torbieli na jajniku
Czy podczas miesiączki może powstać torbiel 2 miesiace mialam robione usg było ok teraz mialam robione usg i wyszło na prawym jajniku torbiel 3 cm czy to cos powaznego czy on jest duzy

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam,
postępowanie w przypadku torbieli jajników jest uzależnione od ich obrazu (wynik i opis badania USG). Jeżeli powodują silne dolegliwości bólowe, dyskomfort lub mają podejrzany obraz morfologiczny należy je usuwać (zwykle laparoskopowo).
Powinna Pani przedyskutować sprawę z lekarzem ginekologiem, który zlecił badanie USG.
Pozdrawiam