Cechy niestabilności w dalszym stawie promieniowo-łokciowym
Szanowni Panstwo, prosze o pomoc w zrozumieniu opisu badania MRI nadgarstka. Opis wyglada powaznie i budzi we mnie niepokoj.Pozdrawiam serdecznie! Cechy niestabilnosci w dalszym stawie promieniowo lokciowym z nieznacznym grzbietowym podwichnieciem kosci lokciowej.Zwichniecie sciegna prostownika lokciowego nadg.Zmiany degeneracyjne na poziomie TFCC z widocznym rozwartswieniem i podejrzeniem pionowego pekniecia.Wiezadlo LT pogrubiale, wiezadlo SL pogrubiale i rozwarstwione, ciaglosc zachowana.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Opis badania wskazuje na zwyrodnienie w tym stawie. Prawdopodobnie konieczne jest zastosowanie stabilizatora.