Proszę o wyjaśnienie opisu MRI po urazie i złamaniu kości łódeczkowatej

3 tygodnie po urazie i zlamaniu kosci łódeczkowatej wykonano MRI (w miedzyczasie gips). Z opisu wynika ze zlamanie nadal jest widoczne. Ale chcialbym zapytac o wspomniane w nim wysieki i obrzeki i wzmocnienia sygnalu. Co oznacza opis i jakie sa szanse na zrost (czy mozna je ocenic)? Opis zamieszczam ponizej: Kosc lodeczkowata (3 tygodnie po urazie) z widoczna jeszcze szczelina zlamania - obrzek obu fragmentow kosci, wiekszy w regionie przysrodkowym, zlamanie bez przemieszczen, wokol kosci cechy wysieku. podwyzszony sygnal w T2 i STIR - cechy dyskretnego niewielkiego obrzeku rowniez w kosci promieniowej, podkorowo, w przyleganiu do stawu. pozostale kosci nadgarstka bez cech obrzeku. pozostale struktury kostne bez zmian pourazowych. cechy niewielkiego wysieku i obrzeku w grzbietowej czesci nadgarstka - chrzastka trojkatna bez cech jej uszkodzenia. Poza tym cechy niewielkiego wysieku w stawie promieniowo-nadgarstkowym. Sygnal sciegien i wiazadel bez cech uszkodzenia.

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki był to uraz? Jakieś choroby towarzyszące ? Konieczna wizyta u ortopedy