Centralna protruzja krążka

C4-C5 centralna protruzja krążka m-kręgowego uciska worek oponowy,nie kontaktuje się z rdzeniem kręgowym,C5-C6 prawostronna protruzja krążka m-kręgowego uciska worek oponowy,nieznacznie modeluje rdzeń kręgowy,zredukowane światło prawego otworu m-kręgowego,C6-C7 centralna przepuklina krążka m-kręgowego wpuklona na głębokość 2mm uciska worek oponowy,nie kontaktuje z rdzeniem,zachowane światła obu otworów.Morfologia sygnału niezmieniona. czy potrzebna operacja?

Witam, operacje w obrębie kręgosłupa wykonuje się zwykle tylko przy bardzo poważnych objawach, takich jak przewlekły ból nie do zniesienia, ucisk na korzenie nerwowe, powodujący zaburzenia czynności mięśni (w tym przypadku w kończynie górnej), np miejscowy paraliż, bądź inne objawy niemożliwe do leczenia zachowawczego. Jeśli tego typu dolegliwości nie występują, lub są mało nasilone to wskazane jest raczej leczenie fizjoterapeutyczne.