Wynik badania obrazowego kręgosłupa 37-letniej osoby do analizy

Witam.Mam wyniki badań ale wizytę u specjalisty dopiero za 1,5 m-ca.czy mogę prosić o wytłumaczenie ich.Na poziomie L4-L5 centralna protruzja krążka m-kręgowego wpuklona dokanałowo na głębokości3mm uciska worek oponowy.Na poziomie L5-S1 prawostronna protruzja krążka m-kręgowego wpuklona dokanałowo i do zachylka bocznego na głębokość 6mm prawostronnie uciska worek oponowy ,zredukowane też jest światło prawego otworu m-kręgowego z widocznym uciskiem na korzeń S1 .

Aleksander Ropielewski

Protruzja krążka międzykręgowego(struktura chrzęstna) oznacza jego wysunięcie się z pomiędzy trzonów kręgów (struktur kostnych). Powoduje to w Pani przypadku ucisk na nerwy które uchodzą z rdzenia kręgowego pomiędzy trzonami kręgosłupa.