Centralnie uwypuklone krążki mk ograniczające nieznacznie rezerwę płynową rdzenia
Jestem kobietą 30 letnią, od roku mam bóle karku ,barku,w klatce po prawej stronie,szum w uszach, duszności. Robiłam badanie RM i oto wynik proszę o interpretacje Spłycona Lordoza szyjny. Na poziomach C4-C5 i C5-C6 centralnie uwypuklone krążki mk ograniczają nieznacznie rezerwę płynową rdzenis. Nie stwierdza się przepukliny krążków mk. Rdzeń kręgowy w zakresie badanym bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacji z lekarzem neurologiem lub zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.