Chciałabym prosić o rozpoznanie wyników moich badań

Mam 20 lat i jestem kobietą, oto moje badania: WBC: 7.2 N:4.8 -10.8, RBC: 4.49 N: 4.2 - 5.5 HGB: 9.6 N: 12.0 - 16.0 HCT: 31.7 N: 37.0 - 47.0 MCV: 71 N: 80.0 - 97.0 MCHC: 30.2 N: 32.0 - 36.0 MCH: 21.3 N: 26.0 - 33.0 RDW-CV: 21.3 PLT: 235 N: 140 - 440 PDW: 22.5 N: 8 - 18 MPV: 11.3 N: 6.0 - 10.0 PCT: 0.265 OB: 37 N: < 12. W moczu dość liczne bakterie, bardzo liczne nabłonki płaskie, liczne pasma śluzu, leukocyty 15-20 w polu widzenia, erytrocyty 2-3 w polu widzenia. Z góry dziękuje za konsultacje.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wyniki morfologii krwi wskazują na obecność niedokrwistości mikrocytarnej. Najczęściej jej przyczyną jest niedobór żelaza, jednak przed włączeniem leczenia należy to potwierdzić. W tym celu niezbędne jest oznaczenie parametrów gospodarki żelazowej - przede wszystkim stężenia żelaza w surowicy. Niekiedy oznacza się również transferynę, ferrytynę,TIBC, wysycenie transferyny żelazem.

Badanie ogólne moczu oraz podwyższone OB moga wskazywać na infekcję dróg moczowych. Po przeleczeniu infekcji warto oznaczyć powtórnie OB, które powinno ulec normalizacji lub przynajmniej obniżeniu. W przeciwnym razie konieczne będzie poszukiwanie przyczyny jego wzrostu.

Pozdrawiam serdecznie