Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chore zatoki i zatkane uszy

witam mam chore zatoki wyszło to na rtg i zatkane uszy. Brałam Amoksiklav ,Clindamycin i Lincocin (zastrzyki) i nic to nie pomaga nadal mam zatkane uszy a katar spływa mi po gardle nie wysmarkuje go tylko łykam ,co mogę zrobić jeszcze żeby odetkać chociaż uszy? Jak wyleczyć tego typu zatkane zatoki? Czy powinnam wykonać jeszcze inne badania?  Albo sięgnąć po zupełnie inne leki? Co by pomogło na problemy z zatokami? Czuję się okropnie i coraz gorzej, zamiast coraz lepiej. Spływająca wydzielina bardzo mi utrudnia funkcjonowanie. Do tej pory leczyłam się u lekarza rodzinnego. Czy powinnam objawy skonsultować z laryngologiem? Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co robić. Pozdrawiam
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Leczenie chirurgiczne chrapania

Chrapanie to powszechna dolegliwość. Dlatego wiele osób ją bagatelizuje. Zdarza się jednak, że w celu poradzenia sobie z tym problemem konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Tomasz Nęcki
69 poziom zaufania

Dzień dobry,

aby móc w pełni ustalić odpowiednie dla Pani leczenie, przede wszystkim konieczne byłoby doprecyzowanie tego, jakich dokładnie dolegliwości Pani doświadcza. Od kiedy pojawił się u Pani problem z zatokami? Czy epizody podobnych dolegliwości występowały u Pani już wcześniej? Tutaj istotne jest to przede wszystkim dlatego, że inaczej przebiega leczenie ostrego zapalenia zatok, a inaczej leczenie przewlekłego zapalenia zatok (w drugiej z wymienionych sytuacji bywa wykorzystywane leczenie zabiegowe).

Istotne jest również to, czy poza tym, że pojawiają się u Pani problemy z wydzieliną z nosa, występują u Pani jeszcze jakieś inne objawy. Czy boryka się Pani z gorączką albo podwyższoną temperaturą ciała? Czy występuje u Pani kaszel, a jeżeli tak, to jaki – kaszel suchy czy kaszel mokry (związany z odkrztuszaniem wydzieliny)?

Najprawdopodobniej rzeczywiście najkorzystniej byłoby, aby skonsultowała się Pani z laryngologiem. W razie potrzeby ten właśnie specjalista zleci Pani potrzebne do ustalenia diagnozy badania (np. obrazowe celem uwidocznienia wnętrza zatok). Możliwe, iż Pani dolegliwości wynikają z jakiegoś schorzenia związanego z uszami – laryngolog jest z kolei w stanie dokładnie zbadać i ten rejon ciała.

Na koniec warto jeszcze nadmienić, że wydzieliny z nosa połykać się nie powinno. Nos (oczywiście w miarę możliwości) zdecydowanie powinno się regularnie oczyszczać poprzez jego wydmuchiwanie.

Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy