Astma czy zapalenie zatok?

Witam serdecznie! Mam na imię Ewa i mam 28 lat. Mój problem polega na tym, że już 3 miesiące męczy mnie mokry kaszel. Byłam u lekarzy, brałam antybiotyki, syropy na kaszel i dalej kaszlę. Brałam też lek, bo miałam skurczone oskrzela (muszę zaznaczyć, że przeszłam zapalenie oskrzeli). Oprócz kaszlu mam inne objawy, takie jak: katar, bardzo zatkany nos, swędzi mnie podniebienie, zatykają mi się uszy, mam też wrażenie, że cała wydzielina z nosa spływa mi do gardła, i wtedy kaszlę. Ta wydzielina jest bez zapachu i przezroczysta lub bardzo gęsta, przypominająca galaretkę. Tak to czuje się dobrze, nic mnie nie boli i nie mam gorączki. Najbardziej ataki kaszlu mokrego mam w nocy (wtedy mam bardzo zatkany nos, kaszlę i odrywa mi się ta wydzielina, muszę oddychać buzią i czasami mi tak charczy lub świszcze, ale nie zawsze). Kaszlę też jak jest zimno na dworze, tak drapie mnie w gardle. W ciągu dnia tylko pokasłuję i mam zatkany nos. Byłam u laryngologa, zrobiłam prześwietlenie zatok, no niby coś tam jest, biorę leki, które przepisał mi laryngolog i kazał przyjść po świętach. Biorę te leki już 4 dzień i nic nie pomagają, dalej kaszlę i mam zatkany nos. A jeszcze czasami ta wydzielina z nosa ma smak metalu. Bardzo proszę o odpowiedź, bo martwię się, co mi dolega. Czy to może być astma, czy zapalenie zatok? Pozdrawiam.

Witam!

Opisane objawy sugerują przyczynę w obrębie górnych dróg oddechowych. Wiele wskazuje na zapalenie zatok obocznych nosa, jednak posiadam zbyt mało informacji, a ponadto nie mam możliwości zbadania Pani ani wglądu w wyniki badań, by móc stawiać rozpoznanie. Dobrze, że jest Pani pod opieką laryngologa.

Pod uwagę brać należy również inne przyczyny, m.in. alergiczny nieżyt nosa, jednak by go rozpoznać, należy najpierw wykluczyć zapalenie zatok.

Pozdrawiam