Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroba niedokrwienna serca

Witam, Mam pytanie odnośnie rozpoznania choroby. I 21.9 choroba niedokrwienia serc, zawał serca bez uniesienia od,ST leczoNy PTCA LAD+DES. Troponina 1,20ng/ml Echokardiogram Lvd-5,1 cm IvsD- 0,9 CM PWD-0,8 CM RVdD-2,8 CM LA-3,5 CM Ao-3,5 cm AoA-3,0 cm AcT 118 ms.Zastawki serca bez zmian morfologicznych i cech dysfunkcji. Jamy serca niepowiększone. Sciany m. sercowego bez cech przerostu bez wyraznych odcinkowych zaburzen kurczliwosci EF 55%. osierdze BZ. Bardzo prosze o wyjasnienie tych wyników
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺťach-Muzolf Kardiolog

No cóż wyniki dokładnie mówią to co rozpoznanie, czyli zawał serca bez uniesienia odcinka ST (dawniej tzw. niepełnościenny), leczony przezskórną plastyką lewej tętnicy wieńcowej z impalntacją stentu uwalniającego (czyli DES).
Troponina jest markerem martwicy serca, koniecznego do postawienia rozpoznania zawału bez uniesienia odcinka ST. W badaniu echokardiograficznym bez odchyleń od normy.
Jestem przekonana, że pacjent był hospitalizowany, czemu zatem ie zadała Pani tych pytań lekarzowi prowadzącemu??
Na prawdę, nie jesteśmy (jako lekarze) aż tak niedostępni, że nie wyjaśnimy pacjentowi i jego rodzinie na co choruje, co zostało wykonane i jakie ma wyniki badań.
Pozdrawiam.
M. Muzolf

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy