Zastawka trójdzielna bez zmian czynnościowo

Mam 39 lat przeciętnie raz w roku dostaje ataku w postaci wysokiego pulsu 220/230 byłem na badaniu serca oto moje wyniki-la 39 ao 39 ivsd 13 lvdd 51 rvdd 39 pwd 9 . zastawka minitralna bez zmian czynnościowo śladowa niedomykalnoc. Zastawka aortalna płatki nieco wysycone,czynnościowo sprawna.Zastawka trójdzielna bez zmian czynnościowo sladowa niedomykalnoc.Zastawka płucna act 140ms.Funkcja rozkurczowa LV nieco upośledzona.Kurczliwość LV prawidłowa,EFo.k 65%. Bez przecieków w obrębie serca.

Witam. Wynik badania echokardiograficznego serca jest prawidłowy. Jeśli skoki ciśnienia zdarzają się mniej więcej raz do roku raczej nie ma Pan powodów do niepokoju. Warto jednak wykonać badanie holterRR umożliwiające monitorowanie ciśnienia przez 24 godziny i optymalne dobranie leków kontrolujących ciśnienie tętnicze.