Interpretacje badania echokardiograficznego

Proszę o iterpretację wyniku badania echokardiograficznego przezklatkowego. LA-3,7 Ao-3,5 RV-2,6 LV-5,2 IVSD-1,1 PW-1,0 EF-72% Prawidłowa wielkośc jam serca Niewielkiego stopnia pogrubienie przegrody międzykomorowej. Aorta o wzmożonym wysyceniu. Morfologia zastawek bez zmian. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości.Mała fala zwrotna przez zastawkę pnia płucnego.Osierdzie b.z.

Lek. Tomasz Budlewski

bez poznania większej ilości informacji o pacjenci i jego historii medycznej nie można się wypowiedzieć. proszę koniecznie udać się do lekarza zlecając ego powyższe badanie.