Choroba weneryczna przy stosunku oralnym bez zabezpieczenia

Kilka dni temu uprawiałem seks oralny z mężczyzną, bez prezerwatyw. Ja raz byłem stroną bierną, raz on, całowaliśmy się. Czy jest wysokie ryzyko, że mogłem zarazić się chorobą weneryczną, np. kiłą? Na ciele partnera nie zauważyłem żadnych niepokojących przebarwień itp.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeśli parter był chory na jedną z chorób wenerycznych lub był nosicielem patogenów je wywołujących to istnieje ryzyko zakażenia. Należy pamiętać, że w przypadku nosicielstwa objawy choroby mogą być niewidoczne.