Objawy raka żołądka

Na podstawie tych danych nie jest Pani obciążona genetycznie! Proponuje regularnie wykonywać badanie rtg płuc 1x/rok,badanie piersi przez ginekologa ,ew. usg. , cytologia wg częstotliwości wskazanej przez ginekologa po pierwszym badaniu, usg j.brzusznej z przestrzenią zaotrzewnową 1x/rok! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0

Nie, jeszcze na tej podstawie nie można jednoznacznie określić zwiększonego ryzyka w Pani rodzinie. Jedynie zastanowić się należałoby, jeżeli babcia zachorowała na raka piersi w młodym wieku.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Tak. Rakiem piersi, bo to przez mężczyznę. Ryzyko około kilkunastu procent w ciągu życia. Wskazania do badań genetycznych w zależności od wieku zachorowania, rodzaju raka u babci itp.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty