Częste występowanie raka w rodzinie a profilaktyka

Witam, mój tato umarł na raka jelita grubego(61 lat), mama umarła na raka piersi z przerzutami do kości I wątroby(58lat),siostra mamy umarła na raka wątroby(68 lat),druga siostra Mamy zmaga się z rakiem pecherzyka ziółciowego z przerzutami pod skórę(63 lata) , siostra taty miała raka piersi ale wyleczono ją(67lat). Badania genetyczny zrobili Mamie I Niby wyszlo że rak nie jest genetyczny. Chciałam zapytać jakie badania mogę zrobić aby zapobiec rakowi albo szybko go zdiagnozowac. Dziękuję Za odpowiedź

Proponuję systematyczne badanie ginekologiczne-cytologia plus usg piersi w Pani wieku,rtg płuc 1x/rok,usg j.brzusznej z przestrzenią zaotrzewnową 1x/rok. zż