Choroby nowotworowe u rodziców a ryzyko ich odziedziczenia

witam. mam pytanie: czy powinnam poddać się jakimś badaniom genetycznym jeśli moi rodzice mieli/mają raka (tata rak płuc), mama (rak nadnercza z przerzutami do wątroby i jako drugi rak płuc - nie przerzut)? dodam, że poza tym dwie siostry z babci ze strony taty miały raka piersi, siostra taty raka macicy, a bracia mamy raka płuc i krtani. Ja mam póki co niegroźne torbiele na wątrobie i tarczycy oraz mięśniaka do usunięcia. czy jestem w grupie podwyższonego ryzyka na zachorowanie na raka?

Standardy są takie , że , jeżeli dwoje krewnych pierwszego rzędu , tzn. Rodzice-Dzieci i Rodzeństwo między sobą chorowali na ten sam rodzaj nowotworu , np. rak płuc , rak żołądka,itp. to dana osoba jest w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na ten nowotwór. Wyjątek stanowi rak piersi , gdzie wystarczy jedna osoba krewna 1-wszego rzędu chorująca na ten nowotwór , aby być w grupie zwiększonego ryzyka!!! zż