Korzyści badań genetycznych na nowotwory

Witam Kobieta 36lat, chciałabym się dowiedzieć o szczegółowych korzyściach badań genetycznych na nowotwory tato zmarł na raka ślinianki , mama miała raka piersi po stosowaniu terapii menopauzalnej jest wyleczona, dziadkowie raka jelit, wiem że to obciążenie ale jeśli wyjdzie gen obciążający jakie są korzyści czy tylko będę wysyłana na badania czy też będą stosowane inne sposoby zapobiegania , proszę o szczegółowe info jak to wygląda jeśli komuś wyjdzie gen

Witam , nie istnieje leczenie profilaktyczne nowotworów! Zasada jest taka , że dana osoba jest w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na dany nowotwór jeśli dwoje krewnych pierwszego rzędu - tzn. - rodzice a dzieci i rodzeństwo miedzy sobą chorowało na taki sam nowotwór! Wtedy istnieją wskazania do badań genetycznych! W uzasadnionych przypadkach prowadzi się wówczas dodatkowe badania diagnostyczne i częstszą obserwacje. WYJĄTEK STANOWI RAK PIERSI , GDZIE CHOROBA JUŻ JEDNEGO KREWNEGO PIERWSZEGO RZĘDU ( np.Matki) STAWIA DANĄ OSOBĘ W GRUPIE ZWIĘKSZONEGO RYZYKA !!! Konieczna jest Pani wizyta u ginekologa! z.żurawski