Badania genetyczne dotyczące ryzyka zachorowania na nowotwór

W mojej rodzinie pojawia się rak trzustki, chciałabym zrobić badania genetyczne dotyczace ryzyka zachorowania na ten nowotwor. Jakie to badanie, gdzie je wykonać i ile kosztuje wykonywane prywatnie?

Witam , badania genetyczne wykonuje się wówczas , gdy dwoje krewnych pierwszego rzędu (rodzice a dzieci i rodzeństwo między sobą) chorowali na taki sam nowotwór. Wyjątek stanowi rak piersi , gdzie wystarczy jedno zachorowanie.