Chowanie się zęba przy czyszczeniu manualnym

Witam Używam szczoteczki manualnej i pasty wybielającej. Około 5-7 lat temu ( nie pamiętam dokładnie) zauważyłem że w szczęce po prawej stronie zaczyna mi się chować piątka i poboczne zęby na nią napierają i tak się skończyło że ząb całkowicie się schował w dziąśle a szóstka się "położyła". Na początku nie zwracałem na to uwagi bo nie bolało ani nic innego też się nie działo. Od paru dni czuję potworny ból tego dziąsła. Panie Doktorze proszę o poradę co mam robić. Pozdrawiam Maciej

Proszę jak najszybciej zgłosić się do dentysty - lekarz musi dokładnie zbadać, może nawet zrobić prześwietlenie, żeby znaleźć przyczynę bólu. Nie widzę związku z pastą ani szczoteczką.
Pozdrawiam,
Aleksandra Rozmysłowicz